Sławomir Marzec (1962)

Malarz, twórca instalacji, performer, absolwent warszawskiej ASP, studiował w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, aneks do dyplomu w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Studiował także w Kunstakademie w Düsseldorfie, w pracowni form przestrzennych prof. G. Ueckera (1988).

Jest autorem  tekstów i książek z zakresu teorii sztuki i krytyki artystycznej. Jego malarstwo  nawiązuje do neoekspresjonizmu, jest skupione na wrażeniach optycznych  wynikających z wzajemnych relacji plam koloru pokrywających szczelnie powierzchnię płótna malarskiego. Warstwa nałożonej farby tworzy na płótnie  trójwymiarową strukturę, w której światło nie tylko uruchamia percepcję koloru, ale także podkreśla przestrzenność reliefowej struktury obrazu malarskiego. W istocie malarstwo  Sławomira Marca ma swoje źródło w intelektualnym, konceptualnym podejściu do procesu tworzenia, koloru i sztuki jako sfery wrażeń i emocji człowieka. 

Z Galerią Kościelak Artysta współpracuje od 2018 roku,   Galeria prezentowała jego malarstwo na Warszawskich Targach Sztuki w  edycjach  2018 i 2019. Tworzy również formy rzeźbiarskie. Jego prace znajdują się w  kolekcjach  muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.

„Obraz na słoneczną pogodę”

Rok powstania: 2013
Format: 110 x 65 cm
Technika: akryl, płótno
Status: obecnie dostępne

„Obraz przeciw zmęczeniu”

Rok powstania: 2017
Format: 70 x 50 cm
Technika: akryl, płótno
Status: obecnie dostępne

„Obraz na przypływ odwagi”

Rok powstania: 2017
Format: 70 x 50 cm
Technika: akryl, płótno
Status: obecnie dostępne